Hinnavõrdlusportaali graafik: kes on soodsaim elektrimüüja?

Kes on soodsaim elektrimüüja?

Hinnavõrdlusportaali graafik: kes on soodsaim elektrimüüja?

Hinnavõrdlusportaal Elektrihind.ee pani kokku graafiku, milles võrdles aasta keskmist elektrienergia tasu ühe kuu kohta suuremate elektrimüüjate vahel.

elektrihind_ee_graafik_1310

Portaal võttis aluseks korteri aastase elektritarbimisega 1500 kWh ja maja tarbimisega 10 000 kWh. Ühtsetel alustel võrdlesid nad börsi- ja fikseeritud pakette.

Elektrienergia tasu koos käibemaksuga moodustab ca 50 protsenti kogu elektriarvest. Elektriarvele lisanduvad veel võrguteenuse (ca 40 protsenti kogu elektriarvest), elektriaktsiisi (ca 3 protsenti elektriarvest) ja taastuvenergia tasu (ca 6 protsenti elektriarvest).

Graafikus väljatoodud hindades sisaldub pakettide kuutasu. Võrreldud on kahetariifseid pakette, kus päevane ja öine tarbimine jaguneb pooleks. Andmed pärinevad Elektrihind.ee võrdlusportaalist ja elektrimüüjate avalikest allikatest, seisuga 22.10.2013.
Fikseeritud pakettide puhul on aluseks võetud 12-kuulised ettemaksuta paketid.

Börsipakettide arvestuslik baasbörsihind on 4,55 senti/kWh kohta. Baasbörsihinna arvutusmetoodika arvestab eelmise kuu faktilist börsihinda, lepingu kehtivusperioodi, ajaloolist keskmist hinda ja ajaloolist hooajalist kõikumist.

Börsihinnad on indikatiivsed ning ei pruugi olla üks ühele võrreldavad fikseeritud pakettidega, kuna võivad tulevikus oluliselt kõikuda. Küll aga tasub börsihinnal põhinevaid pakette omavahel võrrelda, sest olenemata sellest, kuhu börsihind kõigub, jäävad hinnavahed erinevatel pakettidel samaks, kuna baasbörsihind on kõigil pakettidel sama. Vahed tulenevad erinevatest marginaalidest ja kuutasudest.

Avaldatud:
23 October, 2013

Märksõnad:
, , , , ,

« Kõik postitused

Elektrihind.ee on Konkurentsiameti usaldusmärgisega võrdlemisvahend.
{{ 'nl_slogan' | translate }}
{{ 'nl_help' | translate }}
{{ 'nl_agreed_require' | translate }}

{{ 'nl_thanks' | translate }} {{ 'nl_thanks_close' | translate }}

Meid on kajastanud

© 2024 Elektrihind.ee

[email protected]