Õhksoojuspumbad

Leiame sulle parimad õhksoojuspumpade pakkujad.

Valikus tuntud kaubamärgid

Stiebel Eltron
Samsung
Panasonic
Cooper&Hunter

Õhksoojuspumpa on lihtne kasutada

Õhksoojuspumba kasutamine on väga mugav. Seadet saab kasutada nii puldiga kui ka nutiseadmete abil. Lihtsast nupuvajutusest piisab toatemperatuuri reguleerimiseks. Tuleb meeles pidada, et tegemist on siiski lokaalseks kütmiseks või jahutamiseks loodud seadmega, mis sobib suurepäraselt avatud planeeringuga pindadele. Kogu maja kütte ja jahutuse planeerimisel võib aga õhksoojuspumbast üksi jääda natuke väheseks. Suuremad tsentraalsed kütte- ja jahutussüsteemid lahendatakse maasoojuspumba või õhk-vesi soojuspumbaga. 

Tark õhksoojuspumba kasutamine kodus võib anda märgatava kokkuhoiu, kuid selle saavutamiseks tuleb arvestada mitme erineva teguriga alates välistemperatuurist ning lõpetades maja soojustusega. Parimad õhksoojuspumbad tarbivad ca 20% elektrienergiat ja saavad ülejäänud 80% energiat õhust. Tänapäevasel õhksoojuspumbal on mõju ka sinu pere tervisele, sest need puhastavad ilma suurema vaevata kogu sinu kodu õhu. 

Kuidas õhksoosjuspump töötab?

Õhksoojuspump on soojuspumpadest kõige soodsam ja seda on ka kõige lihtsam paigaldada. Õhksoojuspump saab oma energia välisõhust ja kasutab seda siis siseruumide õhu kütmiseks. Süsteemi loogika on lihtne. Õhu soojendamisel siseruumides liigutatakse soojusenergiat õuest tuppa, ning jahutamisel vastupidi, toast õue. See võib kõlada uskumatult, sest kütmisel võib väljas olla külmem kui toas, aga siin tulevad appi seadmes ringlev külmaaine ja kompressor.  

Õhksoojuspumbal on sisuliselt ainult kaks funktsiooni: õhu kütmine ja jahutamine. Need kaks funktsiooni sobivad ideaalselt selleks, et õhksoojuspumpa saab kasutada aastaringselt: talvel saab õhku soojendada ja suvel jahutada. Küll on tal aga miinus selles osas, et tarbevett temaga soojendada ei saa. Selleks peaks sinu majapidamises olema eraldi lahendus vee soojendamiseks nagu näiteks veeboiler. 

Õhksoojuspumba paigaldamine

Miks tellida õhksoojuspump Elektrihind.ee kaudu?

Meie aitame sul leida küttesüsteemi täislahenduse. Sinu kodu ja vajadused on esikohal. 

Telli õhksoojuspumba kütteprojekt

Meie partnerid pakuvad ka kütteprojekti koostamist. Projekt on aluseks kütteseadme valimisel ja selle paigaldamisel. See on väike lisakulu, kuid tasub ennast hiljem kuhjaga ära. 

Toome ühe näite: sinu maja küttekoormus on 10kW. Kui sa seda aga ei tea, siis võib kergesti juhtuda, et sinu hoonele paigaldatakse madalama küttekoormusega seade, nt 6kW, ja sinu maja küttesüsteem on aladimensioneeritud. Seadme pumba kompressor peab pinna kütmiseks tegema ettenähtust oluliselt rohkem tööd. Selle tulemusena on  ka elektrikulu suurem.

Võib juhtuda ka vastupidi: sinu 10kW kütte vajadusega maja saab hoopis suurema, 14kW soojuspumba. Seda nimetatakse üledimensioneerimiseks. See on küll parem variant kui aladimensioneerimine, aga ka sellel on piisavalt miinuseid. Võimsam soojuspump on alati kallim ja kuna üledimensioneerimisega jäävad pumba töötsüklid liiga lühikeseks, siis kulutavad need pumba elutähtsaid osasid.

Õhksoojuspumba paigaldamise A ja O

Siit leiad vastused kõikidele küsimustele, mis puudutavad õhksoojuspumba paigaldamist

Õhksoojuspump kasutab lisaks välisõhu soojusenergiale ka elektrienergiat, kuid selle kulu pole suur. Näiteks kui talvekuul on keskmine välisõhu temperatuur 10 miinuskraadi, siis soojuspumbaga kütmine on vähemalt 4 korda soodsam võrreldes elektriküttega. Õhksoojuspumpa saab kasutada ka jahutajana: kuumadel suvepäevadel ei lase see palavusel häirida sinu elu. Õhksoojuspump sobib väga erinevatesse oludesse – nii majade, korterite kui ka äripindade kütmiseks ning jahutamiseks. On seadmeid, mis suudavad ära kütta kuni 150 m2 pinda. Õhksoojuspumpa kasutatakse tihti ka täiendava küttelahendusena, näiteks puuküttele lisaks. Saad vabaduse olla külmal talvel kodust pikemat aega ära, kuna miinimumtemperatuuri aitab hoida õhksoojuspump. Kui su maja on suur ja paljude tubadega, siis pole antud seade ehk kõige õigem lahendus ja peaksid mõtlema pigem õhk-vesi soojuspumba peale, sest sellega saab kütta ka tarbevett ja eraldi soojaveeboilerit pole vaja.  

Jah, töötab. Müüakse Põhjamaade kliimale mõeldud seadmeid, mis toimivad, olenevalt tootjast ka -20 °C juures. Kasutegur tõsi väheneb oluliselt, kuid nad on siiski pisut ökonoomsemad puhtalt elektriga kütmisest. Õhksoojuspumpa soetades tuleks tähelepanu pöörata tootja poolt lubatud temperatuuride vahemikule ja kas välisseadmel on paigaldatud ka lisaküttekaabel või muu külmumisvastane kaitse.

Kui võrrelda õhksoojuspumpa ja tavalist elektrikütet, siis õhksoojuspumbaga küttes on elektrikulu ca 4 korda väiksem. Soojuspumba kasutegurit näitavad COP ja SEER numbrid. Mida suuremad on numbrid, seda efektiivsemad on seadmed. COP number näitab mitu korda rohkem toodab seade soojusenergiat võrreldes sellega palju seade samal ajal elektrienergiat kulutab.  

Jah, loomulikult on. Kõik õhksoojuspumbad sisaldavad filtreid, mis puhastavad õhku ja eemaldavad tolmuosakesi. Mõnel mudelil on ka ionisaator, mille tulemuseks on värskema õhu tunne, nagu jalutaksid metsas. Lisaks on ka viiruseid ja baktereid hävitavate funktsioonidega seadmeid. Ja kõigele lisaks on kõik õhksoojuspumbad võimelised, lisaks kütmisele, ka ruume jahutama. Palavatel suvepäevadel vägagi vajalik omadus.

Jah, õhksoojuspumbad vajavad hooldamist. Siseseadmel on eemaldatavad filtrid, mida peaks ca korra kuus pesema. Välisseadmele võib koguneda lehti ja lund.  Talvisel perioodil tasub silma peal hoida ka välisseadme alla koguneval veel. Jääks muutudes võib see seadmele ohtlikuks muutuda ja tuleks eemaldada. Kui seadme töös on häireid, soovitame konsulteerida spetsialistiga ja tellida täishooldus, mille raames pestakse puhureid, kontrollitakse survet ning lekkeid. Täieliku  hoolduse soovitame sooritada vähemalt korra aastas, vahetult enne kütteperioodi.

Kahjuks ei saa. See on ka õhksoojuspumba ainuke suurem miinus, et sooja vee tootmiseks peab sul olema lisakütteallikas, nt soojaveeboiler. 

Ei saa. Selleks on mõeldud, õhk-vesi soojuspump või maasoojuspump ehk maaküte. Õhksoojuspump on pigem lisakütteallikas, või siis sobivam suurte avarate ruumidega hoonetele, mis ei vaja suure hulga sooja vee tootmist ja selleks on võimalik kasutada nt soojaveeboilerit. 

Sobiva võimsuse saad teada, kui annad oma köetava või jahutatava hoone või ruumi kohta lisainformatsiooni. Täpse vajaduse saab teada, kui edastad spetsialistile oma ruumi pindala ja tubade arvu ning eelnevalt on täpselt teada ka hoone soojapidavus. Seda kõike saab spetsialist kontrollida ka ülevaatlusel kohapeal. Esialgsed hinnapakkumised võivad seega hiljem pisut muutuda ja täpsustuda.   

Elektrihind.ee on Konkurentsiameti usaldusmärgisega võrdlemisvahend.
{{ 'nl_slogan' | translate }}
{{ 'nl_help' | translate }}
{{ 'nl_agreed_require' | translate }}

{{ 'nl_thanks' | translate }} {{ 'nl_thanks_close' | translate }}

Meid on kajastanud

© 2024 Elektrihind.ee

[email protected]