Hinnavõrdlus: vaata, milline elektri- ja gaasimüüja pakub soodsamat paketti

Hinnavõrdlus: vaata, millline elektri- ja gaasimüüja pakub soodsaimat paketti

Talv on paras aeg oma elektri- või gaasimüüja leping üle vaadata ja see võimalusel soodsama vastu vahetada. Võrdlusportaalide Elektrihind.ee ja Gaasihind.ee tiim tegi erapooletu võrdluse, mis aitab teenusepakkuja osas valikut langetada.

„Koostame juba viiendat aastat turuülevaadet, et tarbijatel oleks lihtsam targa valikuni jõuda. Nagu eelnevaltki, on ka tänavu elektri- ja gaasimüüjad end aktiivselt reklaaminud ja meie töö ongi turundussõnumite virrvarrist tooted üksteisega võrreldavaks teha,“ selgitab Kert Valbet, portaalide tegevjuht.

Kes on soodsaim elektrimüüja?

  • Soodsaimat börsipaketti, võrdlusportaali keskmise külastaja näitel, pakuvad Vkg Elektrivõrgud ja Imatra Elekter aasta kuluga 264,48 € (marginaaliga 0,19 s/kWh). Eesti Energia kasutab tarbijapõhiseid hindu ja meie näidistarbija kohaselt on nende pakett kõige kallim, aasta kuluga 277,56 €, mis on soodsaimast paketist 5% kallim.
  • Fikseeritud hinnaga pakettidest on soodsaim Imatra Elektri pakett aasta kuluga 294,96 € (päevane tariif 5,33 s/kWh, öine 4,50 s/kWh). Eesti Energia pakett on meie näidistarbija kohaselt kõige kallim, aasta kuluga 358,20 €, mis on soodsaimast paketist 21% kallim.

Kes on soodsaim gaasimüüja?

  • Soodsaimat muutuvhinnaga paketti, võrdlusportaali keskmise külastaja näitel, pakuvad Alexela Energia ja 220 Energia aasta kuluga 333 € (gaasihind 0,222 €/m³). Kõige kallim pakett on Gaasienergial, aasta kuluga 586,56 €, see on soodsaimast 43% kallim.
  • Fikseeritud hinnaga pakettidest on soodsaim 220 Energia pakett aasta kuluga 381 € (gaasihind 0,254 €/m³). Hetkel pakub fikseeritud pakette ainult 2 gaasimüüjat Eesti Energia pakett on aasta kuluga 382,56 €, mis on soodsaimast 0,4% kallim.

Kuidas käib elektri- ja gaasimüüja vahetamine?

Nii elektri- kui ka gaasimüüja vahetamise protsess on lihtne, tarbija jaoks täiesti tasuta ja sellega ei kaasne elektri- ja gaasitarne katkestusi. Uus müüja lõpetab vana lepingu tarbija eest ja müüja vahetus toimub hiljemalt ülejärgmise kalendrikuu vahetumisel.

Elektrihind.ee ja Gaasihind.ee kuuluvad Võrdle.ee võrdlusportaalide gruppi, mida haldab Datahouse OÜ. Võrdle.ee lehel saab võrrelda elektri- ja gaasipakette, kasko- ja liikluskindlustusi ja väikelaene. Tegevust alustati 2012 a sügisel.

Avaldatud:
14 November, 2016

Märksõnad:
, , , , , , , , , ,

« Kõik postitused

Elektrihind.ee on Konkurentsiameti usaldusmärgisega võrdlemisvahend.
{{ 'nl_slogan' | translate }}
{{ 'nl_help' | translate }}
{{ 'nl_agreed_require' | translate }}

{{ 'nl_thanks' | translate }} {{ 'nl_thanks_close' | translate }}

Meid on kajastanud

© 2024 Elektrihind.ee

[email protected]